Dla przyjaciół

Witam Państwa

Z ogromną przyjemnością witam “gości stałych i przechodnich”.

Witam czym chata bogata. A chatka jest bogata, jeśli można użyć tego słowa, w różnorodność, witryna bowiem nie ma określonej tematyki, jest tu trochę wspominek, trochę bieżących odniesień, ot, taki groch z kapustą, starając się poczęstować gości wiadomościami lekkimi, łatwymi i przyjemnymi.

Tych drugich informuję, że zamierzeniem witrynki były spotkania znajomych, przyjaciół, stąd wstęp na rozwinięte strony witryny zarezerwowany tylko dla zarejestrowanych, dodatkowo posiadających stosowne uprawnienia, użytkowników. Po prostu bywa tak, że niektórzy uczestnicy spotkań mogą chcieć zachować więcej lub mniej posuniętą, anonimowość, czy może inaczej, niepublikowanie dokumentów publicznie.
Konieczne zatem zalogowanie się dla obejrzenia zawartości witryny - co ma oczywiście sens tylko dla posiadających stosowne uprawnienia od administratora.
W celu otrzymania uprawnień proszę wysłać wiadomość korzystając z formularza kontaktowego (Menu witryny/Kontakt). Chętnie udzielę PT Znajomym, Przyjaciołom, odpowiednich uprawnień, ewentualnie pomogę w rejestracji.

PS
Na niniejszym adresie strona istnieje od 13 stycznia 2011, po przenosinach z http://adek.2ap.pl/ (domena już nieaktywna) - tam skończył się, po ledwie trzech miesiącach obecności i użytkowania, limit pojemności 1 GB. Tu, mając czterokrotnie więcej miejsca żywię nadzieję, że będziemy się spotykać dłużej... Zapraszam przeto do częstych odwiedzin. I ewentualnego uczestnictwa.

PPS
Niniejszy portalik odtworzony z backupu i postawiony na domowym serwerze (dla ciekawych: przy wykorzystaniu mikrokomputerka Raspberry Pi 3 B+). Ustawiłem czas aktywności od 10:00 do 20:00 gdyż doszedłem do wniosku, że skoro służy mi praktycznie jako archiwum to tyle wystarczy. Jak pisałem na głównym wejściu, Joomla niestety nie odtworzyła się jeden do jednego zatem jest sporo braków, postaram się je uzupełniać. Ewentualne uwagi czy inne takie proszę kierować na mojego mejla Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Pozdrawiam potencjalnych gości.
Lipiec 2021 r.


 

TANTRA z Indii

Z pewnymi modyfikacjami (tantrę otrzymałem mejlem by posłać dalej, jednak z zasady rozrywam łańcuszki św. Antoniego) zamieszczam poniżej otrzymaną tantrę. Uważam, że rzeczywiście warto poczytać, przemyśleć, a nawet wrócić do tego tekstu.TajemnicaOryginalnego mejla okroiłem też z "pobożnych życzeń" w rodzaju wyliczanki, czego się spodziewać po reprincie mejla do 5, 10... itd osób.

Więcej…

 

Adonai

Otrzymałem od Miłej Osoby ciekawą prezentację, którą chciałem się podzielić z Państwem.

Więcej…

 

Duc in altum!

Wpłyń na głębię!

Nie jestem ortodoksyjno-dewocyjnym katolikiem, niemniej w miarę możliwości, najogólniej rzecz ujmując, staram się dzień święty święcić.Uśmiech

Więcej…

 

Tu się mieszka

Tu się mieszka, nie na Mieszka, ino na Chrobrego. Ale branża królewska także samo.

Więcej…

 

Dezyderata

Dezyderata, utwór zawierający wskazówki "jak żyć", tekst o szczęściu, ludzkiej dobroci i pięknie świata. Nazwana przez Jana Pawła II "niezwykłym przesłaniem zrodzonym z ducha ekumenizmu i tolerancji".
Dezyderata znaleziona rzekomo na drzwiach kościoła w Baltimore w XVII wieku (datowana na 1692 rok), tak naprawdę jest wierszem podrzędnego poety amerykańskiego Maksa Ehrmanna z 1927 roku.
Dezyderata została rozpowszechniona przez Piwnicę pod Baranami (Muzyka: Piotr Walewski).

Więcej…

 

15 rzeczy

Przeglądając zawartość komputera, natknąłem się na otrzymaną przed laty prezentację.

Więcej…

 

Feng-shui

Jak mi się napisało w innym miejscu (p. 15 rzeczy), nie wierząc w działanie różnych łańcuszków i innych piramidek, z zasady je rozrywam, czyli nie posyłam dalej.

Poprawiony (czwartek, 14 kwietnia 2011 22:29)

Więcej…