4 maja 2016 r.
Imieniny:

Historycy przekonują, że Bartoszewski nie donosił

Władysław Bartoszewski, były szef MSZ i minister w rządach Donalda Tuska i Ewy KopaczWładysław Bartoszewski, były szef MSZ i minister w rządach Donalda Tuska i Ewy Kopacz
Władysław Bartoszewski, były szef MSZ i minister w rządach Donalda Tuska i Ewy Kopacz
Władysław Bartoszewski, były szef MSZ i minister w rządach Donalda Tuska i Ewy Kopacz przez lata był uznawany za autorytet nie tylko przez całą prawicę, ale i większość sceny politycznej w Polsce. Ale kiedy skrytykował politykę zagraniczną PiS stał się coraz ostrzej krytykowany, aż w końcu zarzucano mu nawet kolaborację z faszystami. Foto: Darek Iwański newspix.pl
Następne artykuły:
 • Historycy przekonują, że Bartoszewski nie donosił
  Historycy przekonują, że Bartoszewski nie ...
 • Olejnik: posłanka PiS to durne babsko
  Olejnik: posłanka PiS to durne babsko
 • Zmarł Władysław Bartoszewski
  Zmarł Władysław Bartoszewski
 • Znamy datę pogrzebu Władysława Bartoszewskiego
  Znamy datę pogrzebu Władysława ...
 • Wpadka posłanki. Teraz się z niej śmieją
  Wpadka posłanki. Teraz się z niej śmieją

Mówiono, że kolaborował z Niemcami. Że donosił. Że jego siostra wyszła na SS-mana. Te plotki i oszczerstwa chętnie kolportowali ci, którym przeszkadzało, że dla milionów Polaków był autorytetem. Dziś, przeszło rok po śmierci prof. Władysława Bartoszewskiego, historycy z portalu ciekawostkihistoryczne.pl mierzą się z rozpowszechnianymi na jego temat kłamstwami.

Władysław Bartoszewski to legendarna postać polskiej opozycji, ale również były więzień obozu w Auschwitz, do którego trafił w wrześniu 1940 roku. Po tym, jak spędził w obozie 199 dni, został zwolniony. Stało się to podstawą wielu plotek i spekulacji, ale też poważnych zarzutów. Według niektórych głosów, szczególnie Krystyny Pawłowicz i innych polityków bliskich środowisku "Radia Maryja", w przeszłości prof. Bartoszewskiego zbyt dużo było niewiadomych, by nazywać go autorytetem. Jednym z powodów takiego stanowiska jest podejrzenie, jakoby Bartoszewski został zwolniony z Auschwitz, ponieważ był ... donosicielem. 

REKLAMA

Tę potwarz wzięli na warsztat historycy z portalu ciekawostkihistoryczne.pl i przy okazji zmierzyli się z plotkami dotyczącymi rzekomo niechlubnej karty, jaką w swoim życiu miał zapisać Bartoszewski podczas wojny. 

W artykule, opatrzonym listą źródeł, autorzy wyliczyli sześć informacji, które - jak przekonują - nie mają związku z rzeczywistością, a które rozpowszechniane są przez tych, którzy usiłują podważyć autorytet Bartoszewskiego i zaszkodzić jego pamięci.

Cudu nie było

Pierwsza informacja to przekonanie, że z obozu z Auschwitz nie można było być zwolnionym. Opuścić obóz można było tylko w jeden sposób: śmierć.  Niechętni Bartoszewskiemu powtarzali więc to przekonanie jak prawdę objawioną. Tymczasem fakty temu przeczą. Autorzy wyliczają, że z transportu, w którym przyjechał Bartoszewski, niemal co dziesiąty więzień wyszedł z obozu. Według portalu  do obozu przywieziono 1705 osób, a zwolniono nie mniej niż 149, więc, jak pisze autor, „każdy z tych więźniów miał gigantyczne szczęście, ale nie był to cud wymagający nadzwyczajnych wyjaśnień”.

Drugą fałszywą tezą, jaką obalają autorzy jest to, że zwolnienia z obozu były nagrodą za donoszenie. A fakty? Według portalu zwolnienia z obozu były najczęściej przypadkowe. Wprawdzie konfidenci mogli liczyć na lepsze traktowanie w obozie, ale nie było sensu ich zwalniać. „To wręcz sprzeczne z logiką działania władz obozowych”- czytamy w serwisie ciekawostkihistoryczne.pl. Do tego stopnia, że - jak opisał w swoim raporcie Rotmistrz Pilecki - Niemcy wypuścili z obozu nawet kilku więźniów, którzy współpracowali z nim w ruchu oporu. 

"Absurdalne"

W trzecim punkcie podważono tezę, że Bartoszewskiego zwolniono z powodu złego stanu zdrowia. Taki pogląd rozsiany po polskim internecie sprawił, że szyderczo opisywano wypuszczenie późniejszego ministra spraw zagranicznych jako zwolnienie na L4. Okazuje się, że Niemcy wypuszczali tylko względnie zdrowe osoby. Miały one podpisać oświadczenia, że w obozie byli dobrze traktowani, na nic nie chorowali i nie mają żadnych pretensji... „Powodem do zatrzymania w obozie mogła być nawet zbyt widoczna blizna” podsumowali autorzy i przypomnieli, że przed wyjściem lekarze przypudrowali Bartoszewskiemu czyraki, więc „kpiny o wyjściu z Auschwitz na L4 są więc po prostu absurdalne”.

O ile w pierwszych trzech punktach mowa o rozprawianiu się z mitami, to trzy kolejne to już obalanie „zwykłych, na dodatek nonsensownych, kłamstw”. Chodzi o opowieść przytoczoną kiedyś na antenie Radia Maryja przez prof. Mirę Modelskę-Creech z Uniwersytetu Georgetown.  Stwierdziła ona, że Bartoszewski najprawdopodobniej z grupką Żydów doniósł na 21 żołnierzy AK.  

Siostra, której nie było

Tę historię profesor „usłyszała ponoć od nieznanej z imienia i nazwiska osoby, która znała z kolei innego anonimowego człowieka, rzekomo osadzonego w Auschwitz z Bartoszewskim”. Problematyczne jest też to, że w czasie, gdy Bartoszewski był w obozie, Armia Krajowa jeszcze nie istniała!

Punkt piąty w artykule zaprzecza, że Bartoszewski mógł być konfidentem. Powód? Bartoszewski trafił do obozu w przypadkowej łapance i nie miał żadnych związków z ruchem oporu. Z kolei po wyjściu z obozu nikt nigdy nawet nie zwątpił w jego wierność „Przyszły minister współpracował z AK do końca jej istnienia i gdyby był konfidentem, mógłby zadenuncjować jeszcze wielu swych towarzyszy. Nie zrobił tego. Na jego rzekomą kolaborację nie ma po prostu żadnych dowodów” - podsumowano. 

Ostatni punkt to już szczyt bzdur i nonsensów. Chodzi o to, że siostra Bartoszewskiego po wojnie wyszła za SS-mana. Autorzy na myśl o takim fakcie mogli wybuchnąć śmiechem, bo „III Rzesza była państwem rasistowskim, a kontakty seksualne z Polkami (nie licząc prostytutek) oznaczały w nim zhańbienie rasy i groziły zesłaniem do obozu”. Ale jest jeszcze jeden problem z tą informacją. Jaki? Po prostu Bartoszewski nie miał żadnej siostry...

REKLAMA
(-0:00)
NAPISY
NA ŻYWO
0:03 / 0:26
 

>>>Posłanka PiS. Rosja jest w sojuszu z Niemcami.Przeciw Polsce?

>>>Władysław Bartoszewski przewidział jak umrze

 

 

 

Radosław Gruca


Komentarze (816)

Napisz komentarz
No photo
No photo~JulkaUżytkownik anonimowy
~Julka :
No photo~JulkaUżytkownik anonimowy
Bartoszewski trafił do obozu tym samym transportem, co Witold Pilecki. Bartoszewskiego "zwolniono" a Pilecki utworzył w obozie ruch oporu i zbierał informacje, by po ucieczce z obozu (po 2 latach) móc je przekazać na zachód. Pilecki miał wiele zasług dla Polski, komuniści go torturowali i ... rozwiń całość
1 maja 22:36 | ocena:66%
Liczba głosów:888
66%
34%
| odpowiedzi: 72
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~rocznik1945Użytkownik anonimowy
~rocznik1945 :
No photo~rocznik1945Użytkownik anonimowy
Bartoszewski został zwolniony z Aushwitz "ze wzglądu na zły stan zdrowia". Do dziś nie ma wyjaśnienia jak to się stało! Bohatera, to z niego zrobiła PO. W czasie Powstania Warszawskiego był noszowym, znoszącym rannych - bezwzględnie i bezdyskusyjnie godne najwyższej pochwały. Dziwią zatem jego sł... rozwiń całość
2 maja 05:23 | ocena:63%
Liczba głosów:683
63%
37%
| odpowiedzi: 48
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~dociekliwyUżytkownik anonimowy
~dociekliwy :
No photo~dociekliwyUżytkownik anonimowy
Zapomnieliście o czymś napisać. "Żagiew" i wszystko jasne.
Żagiew czyli Żydowska Gwardia Wolności działała nie tylko w getcie warszawskim, a w całej Warszawie. Służyła do infiltrowania żydowskich i polskich organizacji podziemnych, w tym niosących pomoc Żydom. Niemcy wyposażali swoich żydowskich ... rozwiń całość
2 maja 08:43 | ocena:81%
Liczba głosów:163
81%
19%
| odpowiedzi: 19
Link do tego komentarza:
Dziennikarka ostro o Pawłowicz

Olejnik: posłanka PiS to durne babsko

Foto: Pawel Hoffman newspix.pl
Następne artykuły:
 • Historycy przekonują, że Bartoszewski nie donosił
  Historycy przekonują, że Bartoszewski nie ...
 • Olejnik: posłanka PiS to durne babsko
  Olejnik: posłanka PiS to durne babsko
 • Zmarł Władysław Bartoszewski
  Zmarł Władysław Bartoszewski
 • Znamy datę pogrzebu Władysława Bartoszewskiego
  Znamy datę pogrzebu Władysława ...
 • Wpadka posłanki. Teraz się z niej śmieją
  Wpadka posłanki. Teraz się z niej śmieją

Ostre spięcie na linii polityk-dziennikarz. Znana ze swojej kontrowersyjności i nietuzinkowości posłanka PiS Krystyna Pawłowicz w sposób dla siebie odpowiedni, czyli niezwykle arogancki, skomentowała na Facebooku ostatni spot PO z udziałem profesora Władysława Bartoszewskiego. Monika Olejnik nie pozostała jej dłużna

– Siedzi w fotelu jak przed egzekucją na krześle elektrycznym i to już chyba po wykonaniu wyroku, bo wszystkie światła jakieś pogaszone – napisała Krystyna Pawłowicz o profesorze Władysławie Bartoszewskim na portalu społecznościowym.
 
Jednak profesor nie pozostał bez obrony. Za byłym więźniem obozu koncentracyjnego niezwykle zdecydowanie wstawiła się jedna z najlepszych i najbardziej skutecznych dziennikarek w Polsce Monika Olejnik. – Ciekawe, czy Pawłowicz wie, że Bartoszewski był więźniem Auschwitz i więźniem politycznym w komunie? Durne babsko – skomentowała na Facebooku gospodyni programu „Kropka nad i”.
 
Ten wpis dziennikarki wywołał prawdziwą lawinę komentarzy, w których ludzie utożsamiali się z Moniką Olejnik
 
O to niektóre z nich:
 

– „Pani Moniko, słusznie, że Pani nazwala ją „durnym babskiem”. Wy, dziennikarze powinniście piętnować takie zachowania, a nie zapraszać do studia i promować takie prymitywy”

– „Ona nie wie co mówi, więc skąd ma wiedzieć kim jest ten mądry człowiek. Kto temu prymitywowi dał tytuł naukowy powinien się wstydzić. Brak słów na określenie tego stwora”

– „Aż strach pomyśleć, że ta kobieta wykłada w jakieś szkole, przykład daje raczej bardzo marny, nie ma szacunku do żadnych autorytetów, prymityw i nic więcej ...”

>>>Pawłowicz krytykuje Bartoszewskiego 

>>>PO jedzie po PiS

>>>Wystrzegaj się tych błędów

MaRo
Waszym zdaniemOlejnik ma rację?


Komentarze (51)

Napisz komentarz
No photo
No photo~katolik - wyborcaUżytkownik anonimowy
~katolik - wyborca :
No photo~katolik - wyborcaUżytkownik anonimowy
K.P. Szkoda pisać komentarze na temat zachowań i wypowiedzi K. Pawłowicz. Jedno zastanawia: jak można być głęboko wierzącym katolikiem i zachowywać się jak bolszewicy za najgorszych czasów Rosji carskiej i ZSRR. Niewinnych ludzi oskarżano bez dowodów i preparowano wymyślane przestępstwa. Jak "... rozwiń całość
9 maja 14 13:47 | ocena:58%
Liczba głosów:62
58%
42%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~01021939Użytkownik anonimowy
~01021939 :
No photo~01021939Użytkownik anonimowy
Nie zgadzam się z taką opinią bo oglądając przedstawione zdjęcie pana Bartoszewskiego skłonny jestem przyznać rację pani Pawłowicz bo spostrzeżenie bardzo trafne.Natomiast "złotko"jak zwykle staje w obronie swoich tow. wybranych przez los.Jeżeli ktokolwiek może być bezczelnym to "złotko"swym ... rozwiń całość
24 sie 14 16:50 | ocena:63%
Liczba głosów:8
63%
38%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Bolo Użytkownik anonimowy
~Bolo :
No photo~Bolo Użytkownik anonimowy
Tubka Olejnik to tak tendencyjna osoba ze to sie samo nasuwa jak sie jej slucha jest tuba. Rzadu i premiera .zeby. Niewiem co. Kto. Mowil. Zawsze wtraci. Kaczynskiego. I. Na niego. Najezdza zaden inny. Dziennikarz. Tego. Nie robi. Ale ta pani nie. Jest. Strikte. Dzienkarka tyklo. Zootechnikiem ... rozwiń całość
9 maja 14 13:23 | ocena:53%
Liczba głosów:73
47%
53%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
W ciężkim stanie trafił do szpitala

Zmarł Władysław Bartoszewski

Władysław Bartoszewski w szpitalu Foto: Darek Iwański
Następne artykuły:
 • Historycy przekonują, że Bartoszewski nie donosił
  Historycy przekonują, że Bartoszewski nie ...
 • Olejnik: posłanka PiS to durne babsko
  Olejnik: posłanka PiS to durne babsko
 • Zmarł Władysław Bartoszewski
  Zmarł Władysław Bartoszewski
 • Znamy datę pogrzebu Władysława Bartoszewskiego
  Znamy datę pogrzebu Władysława ...
 • Wpadka posłanki. Teraz się z niej śmieją
  Wpadka posłanki. Teraz się z niej śmieją

Władysław Bartoszewski trafił po południu do szpitala MSW przy ulicy Wołoskiej. Informację potwierdziła rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. Wieczorem zmarł.

Pełnomocnik rządu do spraw dialogu polsko-niemieckiego i były minister spraw zagranicznych. W piątek Władysław Bartoszewski trafił do warszawskiego szpitala MSW przy ul. Wołoskiej. – Profesor zasłabł i jest w tej chwili na intensywnej terapii w szpitalu przy ul. Wołoskiej – mówiła dla Faktu Małgorzata Kidawa-Błońska po południu. Wieczorem nadeszła informacja, że zmarł.

Władysław Bartoszewski miał 93 lata. Dwukrotnie pełnił funkcję ministra spraw zagranicznych, był senatorem.

Władysława Bartoszewski – pisarz

Bartoszewski był politykiem, działaczem społecznym, historykiem, dziennikarzem, więźniem Auschwitz, działaczem Polskiego Państwa Podziemnego, uczestnikiem powstania warszawskiego. Dwukrotnie był ministrem spraw zagranicznych. Kawaler Orderu Orła Białego. Ostatnio był sekretarzem stanu i pełnomocnikiem premiera do spraw dialogu międzynarodowego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Był autorem ponad 40 książek i blisko 1,5 tys. artykułów, głównie o powstaniu warszawskim, stosunkach polsko-żydowskich i polsko-niemieckich. W 1962 r. ukazały się „Konspiracyjne Varsaviana poetyckie 1939-44” wydane w Warszawie. W Krakowie w 1967 r. – „Ten jest z Ojczyzny mojej. Polacy z pomocą Żydom 1939-1945 –, zaś w 1974 r. – „1859 dni Warszawy”.

Żegnają Bartoszewskiego

– Z ogromnym smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci profesora Władysława Bartoszewskiego. To ogromna strata, odszedł wielki Polak – napisał na Twitterze prezydent Bronisław Komorowski.

– Odszedł człowiek, który dał z siebie Polsce więcej niż miał – powiedział dyrektor Muzeum Auschwitz Piotr M.A. Cywiński o Władysławie Bartoszewskim. Jak podkreślił dyrektor, prof. Władysław Bartoszewski był jednym z najwybitniejszych mężów stanu, jakich w ostatnich dekadach miała Rzeczpospolita. Jak dodał, wraz z odejściem profesora skończył się XX wiek; skończyła się epoka.

Władysław Bartoszewski był silnie związany z Muzeum Auschwitz. Przez wiele lat przewodniczył Międzynarodowej Radzie Muzeum Auschwitz-Birkenau, a następnie utworzonej w 2000 r. Międzynarodowej Radzie Oświęcimskiej. Był twórcą Fundacji Auschwitz-Birkenau, której celem jest gromadzenie funduszy na zachowanie autentyzmu przestrzeni i pozostałości poobozowych.

 

>>> Bartoszewski o Obamie: Opuszczam głowę ze wstydu i bezsilności

>>> Kaczyński ostro o Bartoszewskim

>>> Bartoszewski o awanturach na Powązkach

 

 

 

sb, rmf24.pl

Spocznie na Powązkach

Znamy datę pogrzebu Władysława Bartoszewskiego

Foto: Michał Fludra newspix.pl
Następne artykuły:
 • Historycy przekonują, że Bartoszewski nie donosił
  Historycy przekonują, że Bartoszewski nie ...
 • Olejnik: posłanka PiS to durne babsko
  Olejnik: posłanka PiS to durne babsko
 • Zmarł Władysław Bartoszewski
  Zmarł Władysław Bartoszewski
 • Znamy datę pogrzebu Władysława Bartoszewskiego
  Znamy datę pogrzebu Władysława ...
 • Wpadka posłanki. Teraz się z niej śmieją
  Wpadka posłanki. Teraz się z niej śmieją

Pogrzeb Władysława Bartoszewskiego odbędzie się w 4 maja - poinformowała PAP rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. W poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zostanie wystawiona księga kondolencyjna.

Pogrzeb Władysława Bartoszewskiego odbędzie się 4 maja w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela. Potem na warszawskich Powązkach Wojskowych odbędzie się ceremonia pogrzebowa.

- W poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w gabinecie prof. Bartoszewskiego zostanie wystawiona księga kondolencyjna" - powiedziała w sobotę PAP rzeczniczka rządu.

Władysław Bartoszewski - pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, więzień Auschwitz, żołnierz AK, historyk i dwukrotnie minister spraw zagranicznych - zmarł w piątek wieczorem w wieku 93 lat. Wcześniej tego dnia w ciężkim stanie trafił do szpitala MSWiA w Warszawie.

Odszedł Władysław Bartoszewski

>>> Tak wyglądały ostatnie godziny Bartoszewskiego

>>> Zmarł Władysław Bartoszewski

>>> Najważniejsze cytaty Władysława Bartoszewskiego

ARŻ, PAP


Komentarze (13)

Napisz komentarz
No photo
No photo~POUżytkownik anonimowy
~PO :
No photo~POUżytkownik anonimowy
Nadal nie wiem dlaczego jest ten pan "profesorem " ?? Studiow zadych nie ukonczyl !!"
25 kwi 15 14:22 | ocena:63%
Liczba głosów:16
63%
38%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~won z nimUżytkownik anonimowy
~won z nim :
No photo~won z nimUżytkownik anonimowy
To kapuś i zdrajca Polski.
25 kwi 15 14:50 | ocena:69%
Liczba głosów:13
69%
31%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~mUżytkownik anonimowy
~m
No photo~mUżytkownik anonimowy
do ~anty...:
No photo~anty...Użytkownik anonimowy
25 kwi 15 14:13 użytkownik ~anty... napisał
Comment removed due to violation of forum rules.
kogo obchodzi ten Bartoszewski . kim on był, ze wszędzie onim głosno, co zrodił dobrego dla Polski?
25 kwi 15 14:22 | ocena:58%
Liczba głosów:19
58%
42%
Link do tego komentarza:

Wpadka posłanki. Teraz się z niej śmieją

Joanna Schmidt, posłanka Nowoczesnej nie ma ostatnio dobrej passy Foto: Damian Burzykowski newspix.pl
Następne artykuły:
 • Historycy przekonują, że Bartoszewski nie donosił
  Historycy przekonują, że Bartoszewski nie ...
 • Olejnik: posłanka PiS to durne babsko
  Olejnik: posłanka PiS to durne babsko
 • Zmarł Władysław Bartoszewski
  Zmarł Władysław Bartoszewski
 • Znamy datę pogrzebu Władysława Bartoszewskiego
  Znamy datę pogrzebu Władysława ...
 • Wpadka posłanki. Teraz się z niej śmieją
  Wpadka posłanki. Teraz się z niej śmieją

Posłanka Nowoczesnej z Poznania Joanna Schmit wywołała sensację w internecie. Powód? Poproszona o wskazanie kto jest najwybitniejszym polskim politykiem dwukrotnie wspominała o prof. Władysławie... Bartoszewiczu. Chodzi jej o prof. Bartoszewskiego, byłego ministra w rządzie Tuska i byłego szefa MSZ.

– Na pewno w wielu wartościach i wielu aspektach nawiązujemy właśnie do profesora Bartoszewicza – mówiła posłanka Joanna Schmidt w programie w Polsat News. Jej współrozmówca poseł PO Jan Grabiec z trudem maskował wesołość, ale internet nie przepuści takiej okazji i filmik robi w nim teraz furorę.


Posłanka Nowoczesnej tłumaczy, kto jest... przez twg1

Posłanka po głośnym i efektownym wejściu do Sejmu coraz rzadziej pojawia się w mediach. Na początku kadencji była jedną z najwyraźniejszych posłanek Nowoczesnej.

>>>Siemoniak mówi o Schetynie w "Burzy politycznej"

>>>Petru zaliczył wpadkę. Internet znów pęka ze śmiechu

 

 

Radosław Gruca


Komentarze (141)

Napisz komentarz
No photo
No photo~beruUżytkownik anonimowy
~beru :
No photo~beruUżytkownik anonimowy
Tak głupich ,tak niewychowanych ,tak tepych ludzi jak w Nowoczesnej jeszcze nikt nigdzie nie zgrupował. Wystepuja przewaznie kobiety- widac gołym okiem luki w wysławianiu się ,brak elementarnej wiedzy takie to małostkowe cwaniary i krzycząca chołota Na jarmarkach tak nie było jak w obecnym sejmie ... rozwiń całość
30 kwi 18:50 | ocena:61%
Liczba głosów:77
61%
39%
| odpowiedzi: 6
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~MarkUżytkownik anonimowy
~Mark :
No photo~MarkUżytkownik anonimowy
Po prostu, niemal cała grupa Petru to ignoranci, łącznie z ich liderem PetruDolarem. To on mówił o Rubikoniu i wiele innych bzdur. Ludzie niedouczeni, z łapanki. Gorzej, jako finansista. nie potrafił rozliczyć kampanii swojej Partii. A Joanna, ale i Gasiuk wyszczekane, ale bez sensu powtarzające ... rozwiń całość
27 kwi 10:53 | ocena:71%
Liczba głosów:226
71%
29%
| odpowiedzi: 8
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~MichaUżytkownik anonimowy
~Micha :
No photo~MichaUżytkownik anonimowy
To niedouczone celebrytki, które zachowują się jakby wszystkie rozumy pozjadały. Na niczym się nie znają, nie mają programu, nie maja własnego zdania, tylko czekają na dyspozycje lidera-bankstera, który zresztą też wiedzą nie grzeszy. One chcą jak najdłużej utrzymać się w politycy, bo gdzie ... rozwiń całość
27 kwi 10:29 | ocena:76%
Liczba głosów:212
76%
24%
| odpowiedzi: 5
Link do tego komentarza:

Skopiuj identyfikator sesji do schowka: 3B081951FEF00D56AC96D11DA46798D2

OK