Pisane po odtworzeniu z backupu. Poprzednio pliki swf otwierały się bezpośrednio przy pomocy Flash Playera, ponoć to już zabronione od stycznia 2021 r... Niemniej gdy stronę czytam pod linuksem mam na nim zainstalowaną wtyczkę Adobe Flash Player i po kliknięciu na link otwiera się okienko dialogowe z pytaniem, czym taki plik otwierać. Wskazuję Adobe Flash Playera zainstalowanego na kompie pod linuksem i filmiki się otwierają. Może na dziś to jest właściwa droga,(?) niemniej postaram się w miarę czasu przekonwertować swf na mp4 i może w ten sposób filmiki będą odtwarzane bezpośrednio.

Po raz pierwszy usłyszałem o profesorze Andrzeju Jasińskim podczas Konkursu Szopenowskiego, którego zwycięskim laureatem został Kristian Zimmerman w 1975 roku. BTW, ostatni raz miałem przyjemność widzieć Zimmermana "na żywo" gdy dyrygował orkiestrą dającą koncert Sylwestrowy, bodaj w Hamburgu. Jakiś czas temu nagrałem kilka odcinków wykładu prof. Jasińskiego, bardzo mi się podobał jego sposób artykulacji, olbrzymia swoboda między słowem mówionym i grą na fortepianie, krótko mówiąc, chyba olbrzymie zdolności pedagogiczne przy talencie wirtuozowskim także.
Z okazji przenosin na serwer z większa ilością miejsca postanowiłem pokazać dwa odcinki tych wykładów. Wiadomo, trza było podzielić na kawałki coby wczytywanie nie trwało wieki, ale może ktoś choćby z czystej ciekawości zechce obejrzeć Jasińskiego w akcji. Jeden wykład podzielony na 7 części, drugi na 3.
Zatytułowałem ten artykuł żartobliwie a to z tego powodu, że dość często, w niedzielę siedzę w kościele obok prof. Jasińskiego, i rzecz dość oczywista, zaciekawił mnie wygląd jego dłoni, palców, jako że pianista w moim wyobrażeniu winien mieć palce smukłe i długie. Nie wdając się zbytnio w opis powiem, że moje palce bardziej przypominają to wyobrażenie dłoni pianisty a talent to On ma, a mnie go brak... Stąd wniosek, że slogany nie zawsze bywają prawdziwe.Śmiech

8-00

8-01

 

8-02

6-00

6-01

6-02

6-03

6-04

6-05

6-06

Poprawiony (sobota, 17 lipca 2021 15:34)